Zespół Pieśni i Tańca CIEBŁOWIANIE

Zespół Pieśni i Tańca CIEBŁOWIANIE
Ciebłowice
Tomaszów Mazowiecki
Zespół Pieśni i Tańca "CIEBŁOWIANIE" został założony w listopadzie 2003 r. Działa pod patronatem Gminy Tomaszów Mazowiecki, a swoją siedzibę ma w Domu Ludowym w Ciebłowicach Dużych. Liczy 20 członków, z których większość to mieszkańcy Ciebłowic. W skład 3- osobowej kapeli wchodzą: skrzypce, akordeon i bęben.

Kierownikiem, choreografem i instruktorem tańca jest Pani Katarzyna Małek.

W repertuarze zespołu znajdują się inscenizowane pieśni, tańce, obrzędy regionu opoczyńskiego oraz polskie tańce narodowe. W ciągu 9 letniej działalności zespół Ciebłowianie brał udział w licznych imprezach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Najważniejsze z nich to:

  • 3-krotnie tytuł laureata Ogólnopolskiego Festiwalu "Ziemia i Pieśń" Szprotawie
  • Wyróżnienie i III nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Stylizowanych w Szydłowcu.
  • Nagrodę Złotego Jelonka na Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.
  • III nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu O Łowicki Pasiak oraz specjalną nagrodę Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Łowiczu.
  • Grand Prix na Reginalnym Przeglądzie "Siedlisko" w Aleksandrowie Łódzkim.
  • II nagrodę na Konkursie "Folk Nuta" w Łodzi.

Ciebłowianie 2-krotnie prowadzili Ceremoniał Dożynkowy Dożynek Prezydenckich w Spale z udziałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie otrzymali od Prezydenta Bronisława Komorowskiego list gratulacyjny. Występy Zespołu pokazywała TVP. W 2010 roku Zespół występował na Ukrainie. Nagrał płytę DVD.


open_time

24h

Multimedia