Zespół folklorystyczny "Jedność"

Zespół folklorystyczny
Prucheńsko Małe
Mniszków
URL: http://skarbypilicy.pl
GPS: 51°23'10"N 19°55'16"E

Pomysł stworzenia zespołu ludowego  narodził się w trakcie spotkań Koła Gospodyń Wiejskich w Prucheńsku Małym. Kierownikiem muzycznym jest Zygmunt Nowakowski. Przewodniczącą jest Urszula Berent.

Praca zespołu rozpoczęła się w lutym 2001 r. Zespół przyjął nazwę „Jedność”, ponieważ w jego szeregach stoją mieszkańcy Prucheńska Małego i Dużego, a w chwili obecnej także z innych sołectw.

Pierwszy występ zespołu to dzień 14 lipca 2001 r. Było to uroczyste otwarcie świetlicy w obecności władz Gminy i pani poseł Krystyny Ozgi.

Poczynając od 2002 r. zespół corocznie śpiewa na Konkursach Zespołów Ludowych „Rol-Szansa” w Piotrkowie Tryb. zajmując najwyżej punktowane miejsca z nagrodami.

W 2003 r. reprezentował naszą gminę na Jarmarku Ziemi Łódzkiej w Łodzi przy Placu Wolności. Od roku 2004 corocznie bierze udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Przedborzu – Góry Mokre. Tu w różnych kategoriach udaje się Zespołowi wyśpiewać najwyżej punktowane miejsca.

Poczynając od 2005 r. Zespół „Jedność” bierze udział w Targach Piotrkowskich „Pamiętajmy o ogrodach”. Dożynki gminne i powiatowe to także coroczne wyzwanie dla KGW i zespołu ludowego.

12 września 2004 r. reprezentował naszą gminę na dożynkach prezydenckich w Spale. Kilkakrotnie śpiewał w noc świętojańską, np. w Radomsku, Sulejowie i Zarzęcinie.

open_time

24h

Multimedia